Ihmisille
suunniteltuja
ympäristöjä

Olemme valtakunnallisesti toimiva, yhdyskuntarakentamisen suunnitteluun, valvontaan ja mittaamiseen erikoistunut yritys.

Ydinosaamistamme ovat tie-, katu ja aluesuunnittelun sekä liikenteenohjauksen suunnittelutehtävät. Toimimme valvojina ja projektinjohtajina erilaisissa infrarakentamisen kohteissa ja tuotamme kattavat mittausaineistot suunnittelutyön pohjaksi. Työssämme arvostamme ympäristön ja yhteisön kannalta kestäviä ratkaisuja. Tarjoamme kokeneen asiantuntijaverkoston osaamista ja ammattitaitoa jo toisessa yrittäjäsukupolvessa.

328.000m2

suunniteltua infra-aluetta

29.040h

valvottua infra-projektia

1.760.000m2

mitattua maapintaa

Infra-hankkeiden rakennussuunnitelmat

Lue lisää »

Hankkeiden valvonta ja koordinointi

Lue lisää »

Mittausaineisto tie-, katu-, silta- ja maarakentamiseen

Lue lisää »

#infrasuunnittelu

Yhteystiedot

Antti Haataja

toimitusjohtaja

+358 50 5150 510

antti.haataja@infrasuunnittelu.fi

Seppo Haataja

projektipäällikkö

+358 50 4921 291

seppo.haataja@infrasuunnittelu.fi

Pauliina Hyyryläinen

toimistopäällikkö

+358 50 4339 863

pauliina.hyyrylainen@infrasuunnittelu.fi

Anna-Maria Hyvönen

suunnittelupäällikkö

+358 44 0512 355

anna-maria.hyvonen@infrasuunnittelu.fi

Juha Seilonen

mittauspäällikkö

040 504 3528 ja 050 5475 123

juha.seilonen@infrasuunnittelu.fi

Antti Hintsala

projekti-insinööri

+358 40 9114 450

antti.hintsala@infrasuunnittelu.fi

Aapo Hurttia

myynti

+358 40 5196 076

aapo.hurttia@infrasuunnittelu.fi

Harri Hyyryläinen

projekti-insinööri

+358 40 5472 748

harri.hyyrylainen@infrasuunnittelu.fi

Pentti Tiilikainen

mittaustyönjohtaja

+358 50 4415 835

pentti.tiilikainen@infrasuunnittelu.fi

Arto Valtanen

mittaaja

+358 44 7266 221

arto.valtanen@infrasuunnittelu.fi

Sakari Takalo

mittaustyönjohtaja

+358 44 2871 679

sakari.takalo@infrasuunnittelu.fi

Ville Manninen

projekti-insinööri

+358 44 7266 220

ville.manninen@infrasuunnittelu.fi